Ennyi lett a nyelvvizsgám. 3-ra mindenki örül! 1,2,...
Node hogy-hogy 77%? Mesebeli számmal biztosabb a siker vajon? Nem hinném...
Nézzük csak milyen klubba léptem is ezzel? Más 77-esek:
Az American Airlines 77-es járta volt, ami szeptember 11-én a Pentagonra zuhant.
77-es busz: ÖRS VEZÉR TERE VÁ. - KEREPESI ÚT - GYAKORLÓ KÖZ - GYAKORLÓ UTCA - KERESZTÚRI ÚT - MÉHES UTCA - HEVES UTCA - DÖMSÖDI UTCA - KEREPESI ÚT - VERES PÉTER ÚT - THÖKÖLY ÚT - BATTHYÁNY UTCA - CSÖMÖRI ÚT - RÁKÓCZI ÚT - RÁKOSPALOTAI HATÁRÚT - KÉSMÁRK UTCA - DRÉGELYVÁR UTCA - FELÜLJÁRÓ - CSÖMÖRI ÚT - BOSNYÁK TÉR VÁ.
VAX-77 félbehajtható MIDI billentyűzet: Van már olcsó és használhatatlan felcsavarható MIDI billentyűzet, ami inkább játék mint a célnak megfelelő hangszer. Most itt egy komoly modell, a VAX-77 az Infinite Response-tól, és igen komoly specifikációkkal rendelkezik.
Az R–77, más típusjelzéssel RVV–AE (NATO-kódja: AA–12 Adder) orosz közepes hatótávolságú, aktív lokátoros önirányítású légiharc-rakéta. Fejlesztése még a Szovjetunióban, az 1980-as évek elején kezdődött. Az amerikai AIM–120 AMRAAM rakéta orosz megfelelője.
A Charta '77 (angolul: Charter '77, csehül és szlovákul: Charta '77) egy dokumentum volt, amit kezdetben 243 ember írt alá (nagyrészük értelmiségi). A Chartát a csehszlovák kormánynak címezték és olyan emberi jogok megsértése ellen tiltakozott, amelyeket az ENSZ és Helsinki konferencia (1973-1975) is garantált (ezekhez Csehszlovákia is csatlakozott). Az aláírók csoportját Jan Patocka professzor, Václav Havel és Jiry Hajek vezették. 1977-ben adták át a kormánynak. A következő 10 évben mg 2500 aláírója lett a Chartának annak ellenére, hogy a támogatóit sokszor üldözték, diszkriminálták. Bizonyos értelemben a Charta hatása korlátozott maradt, mivel az a társadalmi réteg, melyet megszólított, elég szűk volt. Másrészt viszont mind belföldön, mind külfölden széles körben ismertté vált. A Charta '77 mozgalom számos vezetője később fontos szerepet kapott azokban a politikai vitákban, melyek a kommunizmus 1989-es összeomlását kísérték.
77/2002. (IV. 13.) Kormányrendelet a felsőoktatási alapképzési szakok képesítési követelményeinek kreditrendszerű képzéshez illeszkedő kiegészítéséről
77 év déja vu: Lichter Péter kísérleti kisjátékfilmje: „Egy kortárs zongoradarab és egy vers találkozása a vágóasztalon.” A film a „déja vu” érzés megragadására tesz kísérletet.
2005 júniusban a Delta Vision novellapályázatot írt ki a Hetvenhét magyar népmese fantasztikus irodalmi feldolgozására három kategóriában: klasszikus és modern fantasy és science fiction műfajban kellett újraértelmezni a régi meséket.
A hét nyertes és a hét, neves magyar írók által írt novella 2006-ban, egy évvel a pályázat kiírása után megjelent a Delta Műhely sorozatban, 77 {hetvenhét} címmel.
Tartalom:
Körmendi Ágnes: Aranyalmák
Péterdi Bálint: Soha többé nem látom Fülest!
Lőrinczy Judit: Fehér felhőn fekete holló
Kolozsvári Zsófia: Három csomó
Horváth György: Sánta farkas
Hernád Péter: Az elhárítók
Jobbágy Tibor: A Gömböc
Csigás Gábor: Névtelen királyok
Raoul Renier: A vasorrú bába
Molnár B. Gábor: Árgyélus és Balga
Raoul Renier: Sárkányölő Bende
László Zoltán: Kalamona
Körmendi Ágnes: Meglepetés
Juhász Viktor: Az Erdőntúl
77. Oscar-díjátadás nyertesei (2005):
Aviátor - 11 jelölés, 5 díj
Lemony Snicket 3 jelölés, 1 díj
Ray - 6 jelölés, 2 díj
Én, Pán Péter - 7 jelölés, 1 díj
Million Dollar Baby - 7 jelölés, 4 díj
A Hihetetlen család - 3 jelölés, 2 díj
Born intho Brothles - 1 jelölés, 1 díj
Kerülőutak - 5 jelölés, 1 díj
Pókember 2. - 3 jelölés, 1 díj
WASP - 1 jelölés, 1 díj
Ryan - 1 jelölés, 1 díj
Mighty Times - 1 jelölés, 1 díj
Érdekes társaság!
És a végére egy szép szám a Breed 77 zenekartól. Szóljon a Blind:
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.